Baş Ağrısı Tedavisinde Nöroterapi

0
266
baş ağrısı tedavisinde nöroterapi

Baş Ağrısı Tedavisinde Nöroterapi

Son yıllarda yaygın hale gelen nöroterapi uygulaması pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bu hastalıklar içerisinde migren ve baş ağrısı ilk sıralarda yer almaktadır. Nöroterapi ile migren tedavisi yapıldığında elde edilen sonuçların kalıcı olduğu belirtilmektedir. Tedavi sürecinin ne kadar olacağı hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Genellikle baş ağrısı tedavisinde nöroterapi seansları yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.

Nöroterapi tedavisi esnasında beynin elektrik hareketleri ölçen bir alet ile hareketler bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Baş ağrısı şikayeti olan kişinin başına elektrotlar yerleştirilerek beyin dalgalarının hareketleri izlenmekte, hangi bölgede anormal bir durum var ise ona yönelik egzersiz planı belirlenmektedir. Bu işlem nöroterapi uzmanları tarafından yapılmaktadır. Baş ağrısı tedavisinde nöroterapi yöntemi, bu şekilde uygulanmaktadır.

Baş Ağrısı Ve Nöroterapi

Nöroterapi sinir sistemini harekete geçirerek beynin uyarılmasına yardımcı olmaktadır. Sağladığı faydalar ile nöroterapi baş ağrısı için de çözüm sunmaktadır. Baş ağrısı ve migren mikroskobik ortamda tespit edilemeyen hastalıklar arasında yer almaktadır. Bu hastalıkların çözümü sinir sisteminin kontrol edilmesinden geçmektedir. Buna en uygun tedavi olan nöroterapi yönteminde ilaçlı tedavi ya da cerrahi bir metot uygulanmadığından direkt sinir sistemi üzerinde etki sağlanmaktadır. Elde edilen olumlu etkiler uzun süreli olmakta ve yaşanan baş ağrısı şikayeti ortadan kaldırılmaktadır.

baş ağrısı tedavisi nöroterapi

Bilindiği üzere baş ağrısı sorunu her yaşta ortaya çıkabilen problemler arasında yer almaktadır. Bu anlamda en büyük avantaj nöroterapi tedavisinin de her yaştan kişiye uygulanabilir olmasıdır. Baş ağrısı tedavisinde nöroterapi yöntemi; Beyin dalgalarının eğitilmesi stratejisine dayandığından dolayı her yaştan kişiye kolaylıkla uygulanmaktadır.

Baş Ağrısı Tedavisinde Nöroterapinin Etkileri

Beynin kapasitesini daha da artırmaya yönelik bir uygulama olan nöroterapi saçlı deriye elektrotlar yerleştirilmesiyle uygulanmaktadır. Tedavi sırasında beyne herhangi bir elektrik akımı verilmemekte, beyinden gelen elektrik paternleri ölçülmektedir.

baş ağrısı tedavisinde neurofeedback

Baş ağrısı tedavisinde nöroterapi uygulaması için öncelikle sorunun beynin hangi bölgesinden kaynaklandığı tespit edilmekte ve buna göre o bölgedeki dalgayı artırmak ya da azaltmak amacı ile tedavi protokolü düzenlenmektedir. Tedavi sürecinde ilgili kişi beyin dalgaları ile o andaki düşünceleri arasındaki bağı görmekte ve bu sayede beyin dalgalarını olumlu yönde kontrol edebilmeyi öğrenmektedir.

İletişim bölümünden İzmir Nöroterapi Merkezi numaralarımıza ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here