İzmir Neurofeedback Merkezi

0
625
izmir neurofeedback merkezi

İzmir Neurofeedback Merkezi

Beyinde oluşan her aktivite, yapılan her eylem ve tüm hislere yön vermektedir. İnsanların çoğu normal beyin fonksiyonları sahip olsa da aynı zamanda duygu dengesizlikleriyle ve kronik duygu geçişleriyle günlerini kötü geçirmekte ve bu durum günlük hayatlarını kötü etkilemektedir. Neurofeedback günlük hayatınızı kötü etkileyen birçok probleme çözüm üretebilmektedir. İzmir neurofeedback merkezi uzman kadromuz ve FDA onaylı cihazlarımız ile terapi süreçlerinizi titizlikle yönetiyoruz.

İzmir Neurofeedback Merkezi – Nöroterapi Süreçleri

Neurofeedback beyin aktivitelerini geliştirmek ve düzeltmek için kullanılan bir yoldur. Neurofeedbackin ne olduğunu anlamak için öncelikle beyin dalgalarını anlamak gerekmektedir. Beyin dalgaları, beyin hücrelerinden birini diğerine bağlayan elektriksel kuvvettir. Beyin dalgaları, hisleriniz, düşünce alışkanlıklarınız, stres seviyeniz, anlık duygu değişimleriniz ve genel beyin fonksiyonlarınız hakkında bilgi vermektedir.

İzmir Nöroterapi Merkezleri Neurofeedback

İzmir neurofeedback merkezi tarafından uygulanan tedaviler, kafa derisinin üzerine yerleştirilen alıcılar ile beyin dalgalarının aktivitesi izlenerek başlanmaktadır. Hangi beyin dalgası hareketlerinin soruna sebep olduğu gözlemlenir. İlgili bölge tespit edildikten sonra beyni rahatlatmak için yapılacaklar belirlenir.

İzmir Neurofeedback Merkezi – Tedavi Süreçleri

Neurofeedback merkezi ile tedavi edilebilen rahatsızlıkların başında dikkat eksikliği ve hiperaktivite gelir. Bunun yanında psikolojik sorunların çoğu tedavi edilebilir. Hafıza sorunları, disleksi, epilepsi, vertigo travmatik stres bozukluğu, tükenmişlik sendromu, erken dönem alzheimer, dürtü kontrol bozukluğu, obsesfi bozukluk gibi birçok beyinsel sorun, İzmir nöroterapi merkezi uzman kadromuz aracılığı ile tedavi edilebilmektedir.

Öğrenciler için de sık uygulanan neurofeedback tedavisi daha çok dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi sorunları çözüme kavuşturmaktadır.. Bunun yanında sınava hazırlanan öğrencilerin daha iyi bir performans sergilemesi ve bilişsel yeteneklerinin yükseltilmesi için de kullanılabilir. Stres azaltılarak öğrencilerin sınavlarında daha iyi performans göstermesi sağlanabilir.

Neurofeedback Nedir?

Neuro anlam olarak sinir, feedback geri dönüş anlamına gelir. Bu tedavi yönteminin öncüleri Elmer – Alyce Green ve Joe Kamiya’dır. Joe kamiya ilk olarak feedback (geribildirim) ile beyinden cevap alınabileceğini tespit etti. Bu yöntemi ilk defa klinik laboratuvarlarda kullanan kişi oldu. 1970 ‘lı yıllardan günümüze kadar bu sistemin ulaşmasını sağladı.

Neurofeedback tedavisi uygulama

Yöntem ilk olarak kediler üzerinde denendi. Olumlu yanıt alınmasıyla birlikte maymunlar ve insanlar üzerinde de uygulandı. 1980’lı yılların başında hiperaktivite tedavisinde kullanılıp olumlu sonuç alındı. Daha sonra geliştirilerek günümüzdeki şeklini aldı.

Tüm soru ya da sorunlarınız için; İzmir neurofeedback merkezi iletişim hatlarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here