Migren Tedavisi İçin Nöroterapi

0
301
Migren tedavisi için nöroterapi ve neurofeedback

Migren Tedavisi İçin Nöroterapi

Migren hastalığının sebebi bugüne kadar tam olarak belirlenmemiş olsa da, beyinsel duyarlılık bozukluğu sonucu yaşanıyor olduğu bilinmektedir. Migren tedavisi için nöroterapi kullanımı ise son zamanlarda en çok tercih edilen ve tedavi başarısı yüksek bir yöntemdir. Aynı zamanda beyinsel duyarlılık bozukluğuna bağlı diğer hastalıklarda da kullanılan nöroterapi, migren hastalarına da diğer hastalıklarda olduğu gibi, seanslar halinde uygulanmaktadır.

Beyin duyarlılığındaki bozukluklar, çeşitli yollarla oluşabilmektedir. Genetik faktörler ve dış etkenler beyinsel duyarlılık bozukluğunu ve bununla beraber, buna bağlı rahatsızlıkları ortaya çıkartabilmektedir. Migren de bu rahatsızlıklar arasında en sık görülen hastalıklardan biridir ve migren tedavisi için nöroterapi bilindik en iyi yöntemdir.

Migren Tedavisi İçin Nöroterapi Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi beyin çalışma sisteminin ve elektrik dalga boylarının belirlenmesi ve bulunan anormalliklerin düzeltilmesi esasına dayalı bir tedavi şeklidir. Migren tedavisi için nöroterapi kullanımı ise yine diğer tüm hastalıklarda olduğu gibi kişiye özel belirlenmektedir.

İzmir Nöroterapi Merkezleri

Öncelikle beyinin çalışma sistemi incelenir ve beyin haritası çıkartılır. Normal dalga boyları ve elektriksel iletişim bozuklukları, bu sayede belirlenir. Olması gereken beyinsel çalışma standartları dışındaki belirlenen her bölge için, elektrotlar yardımı ile nöroterapi uygulanır. Nöroterapi aleti aracılığı ile monütöre verilen animasyonlar sayesinde, beyin dalgaları düzenlenerek, diğer hastalıklarda olduğu gibi migren tedavisi için nöroterapi kullanılabilir.

Migren Tedavisi İçin Nöroterapi Seansları

Migren tedavisi için nöroterapi ya da neurofeedback seansları, diğer hastalıklarda olduğu gibi 40 seans esasına dayanır. Her seansta kat edilen yolun farklılığına göre, seans sayısı değişebilir ancak, en çok seans sayısı genellikle 40 olur. Uygulanan nöroterapi tedavilerinde görülmüştür ki, migren hastalığı yaşayan kişiler, diğer hastalara oranla tedaviye daha çabuk cevap vermektedir. Bu sebeple, migren tedavisi için nöroterapi seansları, çok daha az sayıda yapıldığında bile, kalıcı sonuçlar alınabilmektedir.

Migren Tedavisi İçin Nöroterapi

Bazı migren hastalarında ise migren ağrılarına eşlik eden değişik semptomlar yaşanmaktadır. Bulanık görme, baş dönmesi ve kulak çınlaması bu semptomlara örnek olarak verilebilir. Migren tedavisi için nöroterapi uygulaması sayesinde, bu rahatsızlıkların da migren ağrısı ile birlikte ortadan kalktığı görülmektedir. İzmir nöroterapi merkezi olarak bizler, migren tedavisinde de kullanılmakta olan neurofeedback yöntemi hakkındaki tüm sorularınızı cevaplıyoruz. Yorumlar ya da iletişim bölümünde bulunan numaralar aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here