Neurofeedback İzmir

0
240
neurofeedback izmir

Neurofeedback İzmir

Terapi sonucunda elde edilen neticenin kalıcı olması pek çok kişiyi Neurofeedback terapisinden yararlanmaya teşvik etmektedir. Bu bakımdan neurofeedback İzmir terapi merkezleri konusunda uzmanlaşmış personel kadromuz ve son teknolojik imkanlarımız ile dikkat çekmekteyiz. Terapi ile alakalı soru ya da tüm sorunlarınız için bizlere dilediğiniz vakitte iletişim hatlarımızdan ulaşabileceğiniz gibi, blogumuzdaki içeriklerden de detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

neurofeedback izmir noroterapi

Terapi esnasında kafada uygun bölgelere elektrotlar yerleştirilerek beyin aktiviteleri incelenmektedir. Bu sayede beyinde normal çalışmayan kısımlar tespit edilmektedir. Beyin dalgalarında bir düzensizlik görüldüğünde uygulanan ve öğrenme yöntemi olarak bilinen bu terapi ile geribildirim yapılarak beyin dalgaları düzenlenmektedir. Seanslar halinde yapılan neurofeedback terapisi kişiye özel olarak uygulanmaktadır. İşlem için en uygun neurofeedback merkezi tercih edilmelidir. İzmir ve çevresinde ikamet ediyor iseniz, merkezimizde hizmet ya da danışmanlık alabilirsiniz. Böylelikle terapi sonucunda elde edilecek başarı oranı daha da artmaktadır.

İzmir Neurofeedback Merkezi

Neurofeedback uygulamaları ile beyin akım eğrileri yani diğer adı ile EEG dalgaları analiz edilmektedir. Bunun için beyin dalgaları bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Öğrenme stratejisi olarak da bilinen bu yöntem ile birlikte beyne üretilen elektrik akımını değiştirmesi öğretilmektedir.

Neurofeedback İzmir merkezi bünyesinde pek çok soruna yönelik sinir geri bildirimi uygulanmaktadır. Bunlar içerisinde migren, dikkat eksikliği, motivasyon bozukluğu, zihin performansını artırma, hiperaktivite, depresyon, unutkanlık, uyku problemleri, öğrenme beceri geliştirme, obezite ve yemek düzensizlikleri gibi sorunlar yer almaktadır. Tüm personelimiz alanında uzman kişilerdir. Ayrıca tüm cihazlarımız, FDA onaylı cihazlardır.

Neurofeedback Merkezi

Neurofeedback İzmir merkezi içerisinde yapılan terapiler psikolojik danışmanlar ve psikologlar eşliğinde yapılmaktadır. Merkezimizde özellikle çocuklarda hiperaktivite ve dikkat eksikliği nedeni ile başvurulmaktadır. Uygulanan terapi ile birlikte çocuklar dikkatlerini tek bir noktada tutabilmeyi öğrenmektedir. Buna ek olarak neurofeedback İzmir merkezimide terapi bitirildikten sonra çocuklar başladıkları işi bitirebilmekte ve yoğunlaşabilmektedirler.

neurofeedback izmir merkezi

Merkezimizde yapılan neurofeedback seansları ortalama otuz dakika sürmektedir. Bu süre boyunca ilgili kişiye herhangi bir elektrik, ilaç, ışın, ışık ya da buna benzer maddeler verilmemektedir. Bunların aksine o kişiden alınan veriler alınmakta ve tekrar geri yansıtılmaktadır. Neurofeedback tedavisi ve merkezi hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek, bizlere danışabilirsiniz.

Bilgi ya da danışmanlık almak için Neurofeedback İzmir merkezimize iletişim bölümünde bulunan numaralar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here