Neurofeedback Merkezi

0
266
neurofeedback merkezi

Neurofeedback Merkezi

İnsanlar arasında gittikçe artan dikkat eksikliği, kaygı ve strese dayalı sorunlar, hafıza zayıflığı ve buna benzer problemler için çözüm sunan neurofeedback tedavisi beyin işlevlerinin daha etkin hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Buna yönelik egzersizlerin ve işlemlerin hepsi neurofeedback merkezi bünyesinde yapılmaktadır.

Son teknolojik gelişmeleri takip eden ve kullanan, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında aldığı eğitimler ile uzmanlaşmış çalışanlarımızın bulunduğu, alanında öncü olan merkezimiz, neurofeedback İzmir merkezi tercih edilmelidir. Merkezimizde danışan odaklı ve kişiye özel çözümler uygulanmaktadır. Çünkü herkesin beyinsel işlevleri aynı verimliliğe sahip olmamakta ve bunun için öncelikle yapılması gereken işlemler kişiye özel olarak incelenmektedir.

Neurofeedback Merkezi Nasıl Bir Program Uygular?

Neurofeedback merkezi tarafından uzmanlarımız eşliğinde uygulanan program yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir. Bu sürenin bir kısmı Neurofeedback uygulamasını kapsamaktadır. Seans öncenin hastanın ne durumda olduğu, seanstan sonra ise hastada bir değişiklik olup olmadığı gözden geçirilmektedir. Elde edilen bilgilere göre uygulanan terapi programının işe yarayıp yaramadığı gözden geçirilmekte ve tüm geri dönüşler incelemektedir.

neurofeedback merkezi izmir

Neurofeedback Merkezi Ve Terapi Süreçleri

Uygulanacak Neurofeedback programı öncesinde hasta rahat bir sandalyeye oturtularak kafasına elektrotlar yerleştirilir ve beyin aktiviteleri bilgisayar ekranına aktarılır. Elektrotlar yerleştirilirken ilgili kısma vazeline benzeyen bir krem ve temizleyici bir krem sürülmektedir. Yerleştirilen elektrotlar sayesinde ilgili kişinin beyin dalgalarının durumu ve beynin geribildirimlere nasıl tepki verdiği görülmektedir. Alınan tepkilere göre ekranda değişiklik meydana gelmektedir. Bu programda ses, görüntü ve işitsel aktiviteler yer almaktadır. Konser, belgesel, film gibi uygulamalardan hangisinin kullanılacağı genellikle hastanın isteğine bırakılmaktadır.

Neurofeedback merkezi terapileri boyunca eğer beyin dalgaları iyi çalışıyorsa bu durumda net bir görüntü, düzgün bir ses ortaya çıkmaktadır. Beyin dalgalarında normal dışı bir durum görüldüğünde ise görüntünün netliği kaybolmakta ve görüntü küçülerek yavaşlamaktadır. Terapi boyunca hastanın tek yapması gereken rahatlayarak ekrana odaklanmaktır. Böylelikle beyne düzgün çalışması öğretilmektedir. Neurofeedback terapisi bittiğinde ise elde edilen veriler kaydedilmekte, sorunsuz şekilde günlük yaşama devam edilmektedir.

neurofeedback merkezi izmir noroterapi

Neurofeedback merkezimizden bilgi ya da danışmanlık almak için, iletişim bölümünde bulunan numaralar aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here