Nöral Terapi Nedir

0
170
Nöral terapi nedir

Nöral Terapi Nedir

Yapılan araştırmalar sonucu görülmüştür ki, cilt altı bölgesindeki sinirler, organlara uyarı gönderebilmektedir.  Bu sayede organlarda bulunan hastalık ve bozukluklar, sinirlerin gerekli şekilde uyarılması yolu ile tedavi edilebilmektedir. Nöral terapi nedir sorusunun cevabı ise bu bilgiye dayanılarak açıklanabilir. Nöral terapi, bölgesel enjeksiyon ile onarım sistemlerini harekete geçirerek, bedenin kendi kendini tedavi etmesini sağlama esasına dayanmaktadır. Bu yöntem ile uyarılan bölgedeki olumsuz etkiler ortadan kaldırılarak, normal haline dönmesi sağlanabilmektedir. Nöral terapi nedir sorusunun en basit cevabı, bu şekilde özetlenebilir.

Nöral terapi, hastalıkların tedavi edilmesi dışında, koruyucu hekimlik yöntemi olarak da uygulanmaktadır. Tüm hastalıkların temel patolojisi aynı olduğu için nöral terapi mevcut sağlığın korunmasın da en iyi yöntemlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Nöral Terapi Nedir ve Kimlere Uygulanabilir

Nöral tedavinin en büyük avantajlarından biri ise her türlü hastalık için ve her yaştan kişiye uygulanabiliyor olmasıdır. Hamile kadınların ve süt veren annelerin bile kullanabileceği bir yöntemdir. Ayrıca kalp tansiyon ve şeker hastaları gibi sürekli ilaç kullanmak zorunda olan hastalar da nöral terapi yöntemlerinden yararlanabilmektedir.

Nöral terapi nasıl yapılır

Her türlü hastalık için kullanılabilen bu yöntem; Özellikle klasik tıbbın yetersiz kalmış olduğu bazı kronik rahatsızlıklarda başarı sağlayabilmektedir. Ancak troit  hastalığı için atom tedavisi görmüş olan kişilereeEn az 6 ay nöral terapi yapılması uygun değildir. Ve myastenia graves adındaki bir çeşit kas hastalığı bulunan kişilere bu yöntem uygulanamaz. Nöral terapi nedir ve kimlere uygulanabilir araştırmasında, doktorunuza sağlık hayatınız hakkında detaylı bilgi vermeniz önerilir.

Nöral Terapi İle Tedavi Edilen Hastalıklar

Nöral terapi özellikle akut ve kronik ağrıların yaşandığı durumlarda ve cerrahi müdahaleler sonrası, ağrı kontrolü için bilindik en iyi yöntemlerden biridir. Hormonal dengesizlikler ve sistemik hastalıklarda da büyük gelişmeler sağladığı bilinen yöntem; Özellikle migren hastalığı olan ve kas iskelet sisteminde kronik ağrılar yaşayan kişilerin umut ışığı olmuştur. Yüz felci ve tekrarlayan enfeksiyon hastalıklarında da sıkça baş vurulan nöral terapi, gün geçtikçe yaygınlaşmakta ve tercih edilir olmaktadır.

Vücudun genel sağlığının tekrar yerine gelmesi ve korunması adına da tercih edilen ve başvurulan yöntemin; İlaç tedavisi olmaması ve yan etkisinin bulunmaması, en büyük avantajlarından biridir. Seanslar şeklinde uygulanan tedavi, haftada 2-3 kere yapılabilir. Kalıcı bir tedavi sağlayan nöral terapi hastalığa ve hastaya göre değişiklik gösterebilse de, genellikle 10 seansı aşmamaktadır.

Nöral terapi ne işe yarar

NOT: Nöral terapi ile nöroterapi yöntemleri birbirlerinden çok farklı yöntemlerdir. İzmir nöroterapi merkezi olarak bizler, sadece neurofeedback yani nöroterapi hizmeti vermekteyiz. Ancak nöral terapi ve nöroterapinin sıkça birbirleri ile karıştırılıyor olması nedeniyle, farkı kolayca anlayabilmeniz için nöral terapi hakkında da bilgilendirmeler yapmaktayız.

Tüm soru ve sorunlarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here