Nöral Terapinin Faydaları

0
205
nöral terapinin faydaları

Nöral Terapinin Faydaları

Pek çok hastalığa çare olan Nöral terapi, otonom sinir sistemi üzerine müdahale edilerek vücudun iç dengesine kavuşmasını amaçlayan bölgesel bir enjeksiyon uygulaması olarak tanımlanmaktadır. Uygulama esnasında vücudun tamir sistemi de harekete geçmekte ve böylece beden kendi kendisini kalıcı olarak tedavi etmektedir. Nöral terapinin faydaları bu şekilde basitçe özetlenebilmektedir.

Nöral terapi meydana getirdiği etkiler sayesinde pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre her hastalığın temelinde otonom sinir sisteminde elektriksel potansiyel ve enerji düşmesi yer almaktadır. Buna bağlı olarak önce sinir sisteminde hasar oluşmakta sonra da hastalık meydana gelmektedir. Dolayısıyla nöral terapi ile işin ilk aşaması tedavi edilmektedir. Bu sayede sinir sistemi engeli ortadan kaldırılmakta ve kolaylıkla düzelmektedir. Bundan dolayı nöral terapinin faydaları öncelikle ağrı olmak üzere her hastalığın tedavisinde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Nöral Terapinin İyi Geldiği Hastalıklar Nelerdir?

Nöral terapi ile tedavi edilebilen hastalıklar oldukça fazladır. Bu hastalıklar nörolojik hastalıklar, ağrı tedavisi ve diğer hastalıklar şeklinde üç kategoriye ayrılmaktadır. Nörolojik hastalıklar içerisinde baş dönmesi, kulak çınlaması, yüz felci, el bileği sinir sıkışması ( karpal tünel sendromu) ve diğer nörolojik hastalıklar sayılmaktadır.

nöral terapinin faydaları nelerdir

 

Nöral terapinin faydaları ve iyi geldiği diğer hastalıklara bakıldığında ise bunlar arasında tiroit hastalıkları, hormonal bozukluklar, tonsilit gibi sık sık tekrarlayan enfeksiyonlar, Fibromiyalji, diğer romatizmal hastalıklar, vücutta bulunan ameliyat izleri, diz ve omuz ağrısı, spor yaralanmaları ve tendinit yer almaktadır.

Nöral Terapi Nedir

Nöral terapi genellikle kesin çözüm sunmaktadır. Terapinin ne kadar süreceği kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Başlangıç için terapi üç seans şeklinde yapılmaktadır. Yapılan her seanstan sonra hastaya on beş dakikalık dinlenme süresi verilmektedir. Bir seansın süresi ise hastanın giriş çıkışı dâhil olmak üzere toplam yaklaşık yirmi beş dakika kadardır. Dördüncü seansın öncesinde hasta muayene edilmekte ve iyileşme yüzde seksen oranında ise tekrar seans yapılmamaktadır.

Özellikle ağrı hastaları için nöral terapi uygulaması son derece etkilidir. Öncelikle kişinin hikayesi alınarak migren ağrısının neden ve sonuçları incelenmekte, zorlamış dokular üzerine terapi uygulanarak hastalık tedavi edilmektedir. Yapılan araştırmalara göre migrende yaklaşık yüzde doksan oranında iyileşme sağlanmaktadır.

Nöral terapi nasıl yapılır

NOT: Nöral terapi ile nöroterapi yani neurofeedback yöntemi sıklıkla karıştırılmaktadır. Fakat iki yöntem tamamen birbirinden farklı iki yöntemdir. Bizler İzmir nöroterapi merkezi olarak bu karışıklığın önüne geçebilmek adına, her iki yöntem ile de alakalı bilgi vermekteyiz.

Nitekim İzmir nöroterapi merkezi sadece nöroterapi yani neurofeedback yöntemi uygulamaktadır. Tüm soru ve sorunlarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here