Nöroterapi İzmir

0
307
nöroterapi izmir

Nöroterapi İzmir

Eğitim stratejisi olarak bilinen Nöroterapi yöntemi, dijital teknoloji ile beyin dalgalarını değiştirmeyi amaçlayan bir yöntemdir. Nöroterapi İzmir merkezimiz bu yöntem ile beyin tarafından üretilen elektrik aktivitelerini klasik EEG ile tespit etmektedir. Hangi dalganın ne zaman artıp ne zaman azaldığı öğrenilerek dalgalar kontrol altına alınmaktadır. Bu sayede beyin potansiyeli en yüksek seviyeye ulaştırılmaktadır.

neruofeedback egzersizleri nöroterapi

Nöroterapi yöntemi, beyin eğitimi ile özellikle çocuklarda görülen hiperaktivite bozukluğu ve dikkat eksikliği gibi sorunlar giderilmektedir. Üstelik bu uygulama esnasında ilaç, elektrik, ışın gibi maddeler de kullanılmamaktadır. Nöroterapi yöntemi ile her yaştan insanda önemli gelişmeler elde edilmiştir. Bu yönteme yönelik olarak yapılan ve olumlu etkisi kanıtlanan bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

Nöroterapi Merkezi İzmir

Son yıllarda yaygın hale gelen Nöroterapi yöntemi ile ülke genelinde bu konuda hizmet veren pek çok merkez açılmıştır. Nöroterapi İzmir merkezimiz yıllardır alanında uzman ve Türkiye’nin en iyi terapislerinin danışmanlığında hizmet vermektedir.

Nöroterapi İzmir merkezi beyin eğitimi üzerine faaliyet göstermektedir. Merkez bünyesinde seanslar haftada en az üç kere olacak şekilde yaklaşık otuz dakika sürmektedir. Uygulanan terapinin ardından ilgili kişide odaklanma, daha çabuk algılama, empati kurabilme, duygu durumunda düzelme gibi durumlar meydana gelmektedir. Dolayısıyla nöroterapi uygulaması ile benin performansında artış gözlenmektedir.

İzmir Nöroterapi Merkezleri

Günlük yaşamda görülen baş ağrısı, uykusuzluk, obezite,  stres yönetimi, anksiyete, huzursuz bacak sendromu, migren gibi sorunlar nöroterapi merkezleri bünyesinde uygulanan nöroterapi seansları ile tedavi edilmektedir. Yapılan terapiler kalıcı sonuç vermekte olup terapi esnasında kişinin kendi kapasitesini keşfetmesine ve geliştirmesine yönelik egzersiz yapılmaktadır.

neurofeedback tedavisi nedir nöroterapi

Uygulanan nöroterapi seansları her insana farklı oranlarda ve farklı sürelerde etki etmektedir. Genellikle beklenen etkiler on dördüncü seanstan sonra meydana gelmektedir. Bir haftada iki ya da üç seans şeklinde yapılan bu uygulama çocuklardan erişkinlere her yaş grubuna uygulanmaktadır.

Terapi için nöroterapi İzmir merkezi başvurusu sırasında ilgili kişiye çeşitli ölçümler yapılmaktadır. Bu sayede egzersiz öncesi ve sonrasına yönelik karşılaştırma yapılabilmekte ve gelişim takip edilmektedir. Buna yönelik olarak yeni egzersiz programı belirlenmektedir.

Bilgi ya da danışmanlık almak için; Nöroterapi İzmir merkezimize iletişim bölümünde bulunan numaralar aracılığı ile ulaşabilir ya da bizlere yazabilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikNeurofeedback Merkezi
Sonraki İçerikİzmir Neurofeedback Merkezi
Nöral Terapi Merkezi - Nöroterapi Çocuk yaştan itibaren öğrenilen tüm koşullanma yöntemleri, beyinde kayıtlıdır. Kayıt olan bu koşullanma yöntemleri, bazen istediğimiz şekilde gerçekleşmeyebilir. Nöral terapi yöntemi ile bu kısımlar tespit edilir ve beyne düzenli çalışma şekli öğretilir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here