Nöroterapinin Faydaları

0
429
nöroterapinin faydaları

Nöroterapinin Faydaları Nelerdir?

Nöroterapi en basit tanımı ile beyinde bulunan anormal durumları düzeltmeyi amaçlayan bir tür tedavi tekniğidir. Bu tedavi şeklinde sinir sistemi uyarılmakta ve bedenin kendi kendini tedavi etme yeteneği harekete geçirilmektedir. Bölgesel bir enjeksiyon tedavisi olan Nöroterapi aynı zamanda vücut onarım sistemini de harekete geçirmektedir. Nöroterapinin faydaları sadece hasta kişiler için değil; Ayrıca sağlıklı fakat kendini birçok anlamda geliştirmek isteyen kişiler için de geçerlidir.

Neurofeedback tedavisi yani nöroterapi sürecinde acı, sızı, elektrik ve buna benzer durumların hiçbiri hastaya yaşatılmamaktadır. Yapılan sıkıntısız tedavi ile hastanın performansı artmakta, dikkat yeteneği gelişmekte ve hafızası ile öğrenme kapasitesi artmaktadır. Böylelikle hastaların iyileşme süreci hız kazanmakta ve olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Nöroterapinin Faydaları

İleri teknoloji ile meditasyon olarak da bilinen nöroterapinin faydaları, depresyondan kurtulmak isteyen kişiler için iyi bir çözüm olmaktadır. Bu tedavi şeklinin obsesif kompulsif bozukluklar, migren, uykusuzluk hastaları ve depresyon üzerinde yararlı etkileri bulunmaktadır. Özellikle madde bağımlısı olan ve DEHB olan çocuklar üzerinde olumlu etki göstermektedir.

nöroterapi faydası

Nöroterapi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Klasik tıbbın yetersiz kaldığı, geçmeyen ve uzun süreli olan ağrılar bu tedavi ile iyileştirilebilmektedir. Aynı zamanda hormonlar ile ilgili bozukluklarda ve sinirsel bazı hastalıklar da Nöroterapi ile tedavi edilmektedir. Bunlara ek olarak kas iskelet sisteminin kronik ya da akut ağrılı hallerinde, kabızlık, gaz, şişkinlik, lenf dolaşım bozuklukları, alerjik hastalıklar, huzursuz bacak sendromu gibi durumlarda da nöroterapinin faydaları söz konusudur.

Nöroterapi Ne İşe Yarar?

Nöroterapi tedavisi cerrahi girişimlerin ardından meydana gelen ağrıları geçirme özelliğine de sahiptir. Bu tedavi sağlıklı insanlara uygulandığında anti aging etkisi yapmakta ve aynı zamanda vücudun toksinlerden arındırılmasına katkıda bulunmaktadır.

neurofeedback faydaları

Çocuk ve yaşlılar da dahil olmak üzere her yaştan insana uygulanabilen nöroterapi, koruyucu hekimlik yöntemi olarak da bilinmektedir. Hastalıklar ile mücadelede etkili sonuçlar sağlayan nöroterapi aynı zamanda sağlıklı halin devam ettirilmesine de yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla insanlar mevcut sağlıklı halini sürekli kılmak amacıyla da nöroterapi uygulaması yaptırmaktadır. Nöroterapinin faydaları konusunda bilinmesi gereken en önemli etken, bilinen klasik tıp yöntemlerine kıyasla hiçbir yan etki barındırmıyor olması ve herkes için uygun olmasıdır. Hasta ya da sağlıklı bireyler fark etmeksizin, nöroterapinin faydaları herkes için söz konusudur.

Tüm soru ya da sorunlarınız için iletişim bölümünde bulunan numaralar aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here