Yeme Bozukluğu Tedavisi İçin Nöroterapi

0
261
Yeme bozukluğu tedavisi için nöroterapi

Yeme Bozukluğu Tedavisi İçin Nöroterapi 

Üç gurupta incelenen yeme bozukluğu anoreksia, bulimia ve obezite olarak bilinmektedir. Fiziksel ve ruhsal sağlığı aynı anda bozabilen bu rahatsızlıkta, tedavi şarttır ve yeme bozukluğu tedavisi için nöroterapi son dönemlerde en çok tercih edilen ve olumlu sonuçlar alınan yöntemlerden biridir.

İzmir Nöroterapi Merkezleri Neurofeedback

Nöroterapi beyin işletim sistemi bozukluklarını ortadan kaldırmaya yönelik uygulanan bir teknik olmakla beraber, pek çok hastalık içinde kullanılmaktadır. Ruhsal sebeplere dayalı ya da hormonel olabilecek yeme bozuklukları, ön beyin hassasiyeti sonucu ortaya çıkmış olabilir. Genel anlamda tüm ruhsal tepkimelerin sebebi de bu durumdur. Kalıtsal ya da dış etkenlere bağlı olarak oluşan ön beyin hassasiyeti, neroterapi ile düzeltilebilmektedir. Yeme bozukluğu tedavisi için nöroterapi kullanımı, yine aynı esasa dayalı olarak tedaviyi gerçekleştirmektedir.

Yeme Bozukluğu Tedavisi İçin Nöroterapi Nasıl Kullanılır

Nöroterapi bozulmuş beyin hassasiyetini düzeltmek için beyinde olması gerekli elektriksel dalga boylarını, yeniden beynin üretmesini sağlama esasına dayanır. Kimyasal ve elektriksel iletişimin bozulmuş olduğu bu durumda, beyin haritası çıkartılmakta ve izlenecek yol bu şekilde belirlenmektedir. Yeme bozukluğu tedavisi için nöroterapi, yine aynı yöntemle yapılmaktadır. Hastalığı baskılamak için yapılan tüm uygulamaların aksine nöroterapi, sorunu yaratan sebebi tamamen ortadan kaldırmak için uygulanmaktadır.

Özel nöroterapi makinaları ile çıkartılmış beyin haritası doğrultusunda düzenlenen beyin işletim sistemi, normale döndürüldüğünde, Yeme bozukluğu tedavisi için nöroterapi sonuç vermiş olmaktadır.

Yeme Bozukluğu Tedavisi İçin Nöroterapi Seansları

Nöroterapi seansları beyin hassasiyetinin seviyesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Yeme bozukluğu tedavisi için nöroterapi seansları, diğer rahatsızlıklarda olduğu gibi en fazla 40 seans olarak uygulansa da, duruma göre ek seansların eklenmesi de mümkündür. Ağrısız acısız ve tamamen beynin kontrolünde yapılan neroterapi seansları uygulandığı zaman, hedeflenen hastalığın dışındaki bu sebebe bağlı olarak ortaya çıkmış diğer rahatsızlıklar üzerinde de, olumlu etkiler sağlayabilmektedir.

yeme bozukluğu tedavisinde nöroterapi

Yeme bozukluğu tedavisi için nöroterapi her seansta daha çok ilerleme kaydedilmek sureti ile uygulansa da, ilk seansların ardından gelişmeler gözlemlenmeye başlanmaktadır. Yeme bozukluğu tedavisi için nöroterapi klinik ortamında bile kolaylıkla uygulanabildiği için, hiçbir zorluk yaşanmadan her yaş gurubundan hastaya uygulanabilmektedir. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan yöntem, İzmir nöroterapi merkezi – İzmir neurofeedback merkezimizde yüksek standartlı makinelerimiz ile uygulanmaktadır.

Tüm soru ve sorunlarınız için iletişime geçebilirsiniz.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here